• „ECO Z TWOJĄ WOLĄ”.

    •  

     W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła uczestniczy
     w Dzielnicowym Programie Edukacji Ekologicznej:

     „ECO Z TWOJĄ WOLĄ”.

     zaproszenie do udziału w programie:

     Eko_z_Twoja_Wola_pismo-Pani-Burmistrz.pdf

      

     W ramach realizacji programu:

     - uczniowie naszej szkoły biorą udział w kampanii edukacyjno-charytatywnej „Tusz do paki”.  Organizatorem akcji jest firma Eko-system, która od ponad 19 lat zajmuje się odzyskiwaniem z rynku zużytych kartridży oraz tonerów  i przekazywaniem ich do recyklingu. Na szkolnych korytarzach oraz w salach lekcyjnych pojawiły się plakaty informacyjne oraz specjalnie oznakowane kartony, do których można wrzucać zużyte tusze z drukarek atramentowych. Za zebrane tusze firma Eko-system zakupi karę dla zwierzaków ze schroniska - im więcej tuszy zbierzemy, tym więcej karmy przekażemy potrzebującym zwierzakom.

     A więc działajmy!

     Wrzuć  pusty tusz do paki i dokarmiaj zwierzaki!

     Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do aktywnego udziału w akcji poprzez wrzucanie do oznaczonych kartonów zużytych tylko tuszy z drukarek atramentowych.

      

     - "Zdrowe kanapki" - wszyscy wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna dla naszej odporności. Mając to na uwadze uczniowie klasy 1A z wychowawcą P. R. Oszkiewicz samodzielnie przygotowały zdrowe kanapki, które wszystkim smakowały.

           

      

     - Na "Straganie" - inscenizacje J. Brzechwy przygotowane przez uczniów oddziału przedszkolnego 0B prowadzonego przez P. E. Dereń i L. Żółtowską. Dzieci prezentowały się w strojach określonych warzyw wykonanych przez rodziców i nauczycieli, dekorację sali wykonała P. J. Kuciewska.

           

      

     - "Karmniki dla ptaków" na zimę - uczniowie oddziału przedszkolnego 0c wykonały karmniki dla ptaków, które zostały rozmieszczone na terenie przyszkolnym.

     - oddziały przedszkolne  przygotowały szkolny konkurs na najpiękniejszą dynię. Wystawa prac dzieci będzie prezentowana w dniach 28 - 30 X 2020 r. 

           

      

     - Szkoła przybrała jesienny wygląd...

          

      

     uczniowie z klasy 3 D samodzielnie przygotowali w swojej klasie jesienny kącik przyrody. 

      

     -Efekty pracy uczniów z klasy 4a.
     W ramach Dnia Natury powstał kącik ekologiczny w sali nr 30
      
        
     - Uczniowie klasy 1b w ramach projektu ECO z Twoją Wolą wybrali się na spacer na terenie szkoły podziwiając kolorowe liście i obserwując zmiany jakie zachodzą w przyrodzie. 
      
         
           
         
  • Kontakt

   • 22 632-14-60 / 22 632-01-19
   • Szkoła Podstawowa nr 386 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
   • ul. Grenady 16 01-154 Warszawa
   • szkpodst386@gmail.com
   • 22 632-14-60