Nawigacja

 • 27. Akcja ,,Sprzątanie Świata”

  18 września 2020 roku na zajęciach lekcyjnych uczniowie klas II zapoznali się z historią plastikowych butelek. Dowiedzieli się ,że powstają one w rafinerii ropy naftowej w trakcie chemicznego procesu łączenia ropy i gazu i stanowią ogromne zagrożenie dla naszej planety i życia zwierząt. Obejrzeli film pt.,,Co dzieje się z plastikiem, który wyrzucamy?”. Zrozumieli, jak ważne są działania propagujące ideę ochrony środowiska i biodegradacji odpadów. Z taką świadomością uczniowie wyruszyli do Parku Moczyło, przyłączając się do 27.Akcji ,,Sprzątanie Świata”.

 • Sprzątanie Świata z klasa 4A

  Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!  Udowodniła to klasa 4a, która 23. września wybrała się do Parku Moczydło, przyłączając się do akcji - Sprzątanie Świata. Korzystając z pięknej pogody uczniowie naszej szkoły, posprzątali swoją małą ojczyznę i wsparli działania ekologiczne promowane przez szkołę.

 • Dzień Kropki w klasie II b

  15 września 2020 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.Tego dnia uczniowie klasy II b obejrzeli film o małej Washti, która nie wierzyła w swoje możliwości. Prawdziwy talent pomogła jej odkryć nauczycielka plastyki. Bardzo spodobała się nam ,,Piosenka kropki" w wykonaniu Michała Sawickiego. Następnie ,,Kropka w kropkę" zabraliśmy się do wspólnej twórczości, wierząc głęboko, że i w nas drzemie nieodkryty, nieoszlifowany diament.A oto efekty naszej pracy.

 • NAUKOWO-ZABAWOWO

  Pierwsze doświadczenia na zajęciach świetlicowych prowadzonych przez p.Wiesławę Góralską z kl. 2 b. Przepiękne bańki , zamknięte w sobie nawzajem.Czekamy na kolejne doświadczenia i eksperymenty.

 • KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI.

  Z radością informujemy, że uczennica klasy 4a – Zuzanna Kamińska zdobyła nagrodę publiczności w KONKURSIE NA PLAKAT PROMUJĄCY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI.
  Wspomniany konkurs obywał się pod patronatem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Gratulujemy! 
  😊

 • Międzynarodowy Dzień Kropki.

  15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki.Co to takiego?

  Wszystko zaczęło się od niezwykle popularnej książki "Kropka" Petera H. Reynoldsa, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti.

  Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne umiejętności. Każdego roku, miliony dzieci bierze udział w licznych aktywnościach, których celem jest odkrywanie talentów i wspieranie kreatywności.Dzieci rozmawiają o swoich mocnych stronach, wspólnie tworzą "kropkowe" dzieła i wzajemnie się inspirują.

  Ważnym elementem święta jest dokumentowanie powstałych prac, a następnie dzielenie się nimi w Internecie.W ten sposób wiadomość o dniu kropki rozprzestrzenia się na cały świat

 • Spacer po pobliskim Lasku na Kole

  14 września klasa 3 d wybrała się na spacer po pobliskim Lasku na Kole. Oprócz nauki gatunków drzew, podziwiania uroków natury, był czas na drugie śniadanie w otoczeniu przyrody i zabawę.

 • Lekcje Edukacji przyrodniczej i wychowania fizycznego w klasie 3D

  Klasa 3 D korzysta z ostatnich chwil lata. Lekcja edukacji przyrodniczej i wychowania fizycznego w jednym z uśmiechem na ustach.

 • Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych

  Dnia 01.09.2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzoważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Bożena Jarzyna Kekusz Dyrektor Szkoły. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 386 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego .Dowodem tej wspaniałej uroczystości były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców. W klasach na pierwszoklasistów czekał prezent ofiarowany przez PanaBurmistrza Krzysztofa Strzałkowskiego i Zarząd Dzielnicy Wola była to paczka pełna różnorodnych przyborów szkolnych - Bardzo dziękujemy za wspaniały dar.

 • „Opowiem Ci o Warszawie”

  Miło nam donieść, że Piotr uczeń klasy VI B opowiadaniempt. „Historia Górki Moczydłowskiej” zdobył wyróżnieniew V edycji Varsavianistycznego Konkursu Literackiego „Opowiem Ci o Warszawie”, ogłoszonym przez Muzeum Warszawy. Serdecznie gratulujemy Piotrowi oraz Pani Elżbiecie Brykowskiej - nauczycielowi opiekunowi! 👏👏👏👏🏆🥇🥇🏆🏆

 • Swoimi pracami podzieliła się również Sara kl 6b

 • Ola z klasy 1b przesyła nam trochę pozytywnej energii🌼🌱😁

 • Fantastyczne prace naszych najmłodszych uczniów :)

 • Szkoły zamknięte, ale nauka w klasie 0a idzie do przodu:)

 • Śpiewająca niespodzianka od Marcelinki z klasy 0a

 • Piękne prace domowe naszych uczniów :)

 • Dzień Ziemi. Nasza piękna planeta wiosną w obiektywach uczniów klasy 2d: Ani Voloshyny, Mikołaja Wolany, Martyny Błażejczyk, Antoniego Trzcińskiego, Heleny Wasiak, Weroniki Skonieczna 🥰🌞🌷🥀🌺🌼🌻🌳🐿🦔🌎🌍🌏🥰

 • Nocowania w szkole

  Noc z 06.03 na 07.03 mimo jeszcze niewielkiego mrozu na dworze w szkole okazała się bardzo ciepła, a nawet gorąca. Chętni nowych wrażeń uczniowie klasy 1A wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Krasuską i p. Adrianną Dąbrowską spędzili noc w szkole. Świetlica szkolna okazała się świetną sypialnią dla uczniów.
  Celem " Nocowania w szkole ” było umocnienie więzi ze szkołą, integracja uczniów, pogłębianie koleżeńskich i przyjacielskich relacji oraz poznanie sposobów spędzania czasu wolnego. Dzieci doświadczyły , że szkoła to drugi dom, to miejsce beztroskiego dzieciństwa, a nie tylko nauki i rozwoju.

 • Gra w Szachy

  W oddziale przedszkolnym 0a coraz więcej uczniów potrafi już grać w szachy dlatego też rozgrywki
  odbywają się w naszej Sali przy stolikach , co daje możliwość gry większej ilości zerówkowiczów.
  Szachy to gra strategiczna ,kształtująca logiczne myślenie oraz refleks.

 • Dzień Kobiet :)

  W piątek w oddziale przedszkolnym 0a obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z okazji tego święta chłopcy
  odśpiewali dziewczynkom 100 lat oraz wręczyli im drobne upominki. Obdarowane małe kobietki były
  bardzo zadowolone i podziękowały chłopcom za życzenia i upominki

strona: